Makine Dairesiz Asansör

Makine Dairesiz Asansör

Makine Daireli Asansörler, binaların projelendirilmesi aşamasında yapılan trafik hesaplarına ve avan projelerine uygun olarak imal edilip, yerlerine monte edilir.

4 kişiden 21 kişiye kadar kapasiteye sahip yapılabilen şahıs asansörlerinin hızları, binanın yüksekliğine göre değişken bir şekilde 0,63 m/sn 2.5 m/sn’ ye kadar çıkar. Asansörler tasarlanırken konfor, hız, taşıma kapasitesi ve ergonomi göz önünde bulundurulur.

Projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasının sonuna kadar tüm kademeler, uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilerek, son kullanıcıya en uygun hale getirilir.

Makine Dairesiz Asansör

Makine daireleri binaların üzerinde belirgin bir yapıya sahiptir ve bina üzerinde belli bir yer kaplamaktadır. Makine dairelerinin bina üzerinde yer kapladığı ve bina estetiğini bozduğu düşünülerek dişlisiz makineler üretilmiştir. Dişlisiz makine sayesinde makine dairesi ortadan kalkıp, asansör kuyusu içerisinde montajı gerçekleştirilmektedir.

Dişli grubunun tümü ile ortadan kalkması bakım ve onarım gereksinimini minimize etmiştir. Dişlisiz makine diğer asansör makinelerine oranla çok daha verimlidir. Ayrıca enerji tüketiminde geleneksel asansör motorlarına göre %40 daha az enerji tüketmektedir. Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırmaktadır. VVVF kontrolü sayesinde son derece sessiz ve konforlu bir seyir sağlarken, düşük motor devri de sistemin güvenliğini en üst düzeye çıkartmaktadır. Sistemdeki elektromekanik fren yüksek güvenlik sağlarken, kabinin kontrolsüz yukarı hareketinde güvenlik komponenti olarak kullanılabilmekte olduğundan kontrolsüz yukarı hareketi engelleyici kayma fren kullanılmasına gerek kalmamaktadır. Makine dairesine ihtiyaç duyulmaması bina alanını arttırmakta ve sistemin enerji etkinliği ve işletme maliyetini düşürerek ek bir değer kazandırmaktadır. Mıknatıs uyarmalı senkron motor ile motora akuple edilen encoder ve hassas denetim sağlayan kapalı çevrim sürücü sistemi ile duruş ve seyir esnasında maksimum konfor sağlanmaktadır. Kat hizalamaları, halat ve kasnak aşamaları klasik sistemlere göre çok daha verimlidir. Ayrıca makine dairesiz asansörlerde hidrolik ünite dışında elektrikli motorlar da tercih edilebilmektedir.

Makine dairesiz asansörlerin genel olarak avantajları;

  • Makine dairesiz tasarım ile bina hacminde tasarruf
  • Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti
  • Her çeşit binaya kolay entegrasyon
  • Kaldırma ünitesinin üstün performansı ile sessiz ve konforlu seyir
  • Daha az kalkış akımı, daha az enerji kullanımı
  • Hızlı ve etkin montaj
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.